dhm

návrh interiéru vily vo viedni

 

funkcia: bývanie

miesto: viedeň, au

investor: súkromný

fáza: štúdia, príprava realizácie, stavba

rok: 2020 – 2021

dhm

návrh interiéru vily vo viedni

 

naším zámerom bolo navrhnúť interiér, ktorý odráža modernosť a priestrannosť celkového dizajnu domu. hlavným motívom návrhu je vytvorenie cesty, ktorá vedie obyvateľov a návštevníkov k hlavným obytným priestorom, kde sa sústreďuje život obyvateľov domu. cesta začína pri hlavnom vchode a pokračuje schodiskom do hlavného obytného poschodia a plynulo prechádza do kuchynskej časti a spiatočkou späť do wellness centra a do podzemného podlažia.

 

cesta je navrhnutá z veľkoformátového prírodného kameňa travertino romano, ktorý svojou prirodzenou textúrou zdôrazňuje smer pohybu a dodáva priestoru vily vážny charakter. od okamihu vstupu je teda návštevník aj obyvateľ vyvedený z poschodia, kde je vchod umiestnený spolu s izbami. vo wellness časti prechádza kamenná dlažba v obloženie stien, ktorá vytvára primeranú oddychovú atmosféru. kamenná dlažba nakoniec prechádza do exteriéru v podobe terás, prepája interiér s exteriérom nielen emocionálne, ale aj fyzicky.

 

priestory, v ktorých sa sústreďuje život rodiny, zvýrazňuje dubová podlaha veľkého formátu vo francúzskom vzore chevron, ktorý dodáva priestoru dôležitosť, pohodlie a pocit útulnosti a zreteľne odlišuje ich funkcie. menšie obytné plochy, ako sú izby, pracovňa a iné, sa vyznačujú rovnakým typom dubovej podlahy, ale v menšom formáte, ktorý zodpovedá mierke miestností.

 

aby sme získali pocit plynulého priestoru, použili sme dverné otvory na celú výšku miestností. hlavné osvetlenie priestorov je vstavané do stropných konštrukcií, čo nám umožňuje nerušený zážitok zo samotných priestorov a výhľadov do blízkej prírody.